© LantbruksNet Sverige AB

Pooler
Företagsnamn Märke/Modell Telefon Fax E-post
AE Whirlpool Bath /BiobadNaturbad utan kemikalier 042-34 48 70 042-34 48 33 anders@biobad.se
Allskogpoolskydd 018-55 87 10 018-55 21 00 henry.ljung@allskog.com
Amazing Spa Sweden ABSpabad, Swimspa 0300-68 18 40 0300-54 06 30 info@amazingspa.se
Anita Import-ExportGlasfiberpooler, swimmingpooler, även pooltak 070-748 06 92 0411-124 83 anitapilat@passagen.se
APoolPolyfaser 042-22 75 55  info@apool.se
Aquagripp Pool & Spa Walu Pool poolskydd, tillbehör, service, reparationer, swimmingpooler, pooltak 042-22 90 90  info@aquagripp.se
Aqvis AB 070-610 66 64  info@aqvis.se
BadbaljanVedeldade poolvärmare, undervattensbelysning 08-777 81 81 08-745 21 20 info@badbaljan.com
BadExpoPoolpaket, massage- och bubbelbadkar, spa för inom- och utomhusbruk, ångdusch 08-29 76 50  info@badexpo.se
Classicum Växthus ABPoolhus, pooltak 040-40 51 90 040-40 51 98 ulf@classicum.se
Crystal Bad ABSpabad 031-57 48 00 031-57 46 80 info@crystalbad.se
DN Pool Malmö ABSwimmingpooler, tillbehör, service 070-766 16 29  info-mail@dnpool.se
Effecta ABEffecta solfångarsystem 0300-223 20 0300-223 95 info@effecta.se
Europools Sweden ABSwimmingpooler, Spa-bad 08-556 145 70 08-715 75 04 info@europools.se
Folkpool ABSwimmingpooler, spabad 08-554 810 00 08-554 810 20 info@folkpool.se
HMCO Hottubs ABBeachcomber Hottubs, spa-bad 0173-141 59  hottubs@hmco.se
Home ExpoPlatinum Spas 0451-139 93 0451-438 30 info@home-expo.se
HotSpring Massagebad AB massagebad 08-704 00 77 08-704 00 78 post@hotspring.se
Hydropool Spabad & SwimspaSpabad, Swimspa 019-707 08 80   
Invarmex Steel ABStålpooler 031-28 22 30 031-68 33 41 info@invarmex.se
J & F FritidStorpool Deluxe, Storpool Basic, Budgetpool 1,22 m och 1.07 m 0585-316 61 0585-316 60 info@jf-fritid.se
Jens Eriksson Kapell ABPooltäckningar 0650-141 60 0650-998 60 info@jef.se
Kumlaviken ABVintertäckning, pooltäckningsplåt 08-798 86 00 08-712 31 70 info@kumlaviken.se
Life Forum Sweden AB / Poolbutiken VärmdöMiami pool 08-500 014 40  anders@poolbutiken.se
LivingQualityÄven pooltak 040-45 74 30 040-45 82 74 lars@sjoland.com
Malux Sweden ABUndervattensbelysning 0660-29 29 00 0660-850 85 info@malux.se
Meltec BadvattenteknikBadvattenrening 040-16 29 29 040-16 29 03  
Miami Pool AB 060-51 50 50 060-51 50 55 info@miamipool.se
Nordic Pool ABSwimmingpooler, spabad, utejacuzzi, pooltak 08-560 053 00 08-560 053 99 info@nordicpool.se
Nordiska Kvalitetspooler ABSan Juan, Gulf Coast Spas, Certiken tillbehör 026-222 23 50 026-222 23 54 info@nordiskakvalitetspooler.se
Norrlands Hall & Kapell ABPooldukar, pooltäckning 060-14 73 80 060-14 73 89 info@hallokapell.se
Pahlén ABBassäng utrustning 08-594 110 50 08-590 868 80 stefan.pahlen@pahlen.se
Pentland ABPentland utespa 0700-27 36 50  jeanette@pentland.se
Plastman / Polyman Group Sweden ABRunda, rektangulära, Ribb-Topp med vev och vinterplåtar 08-502 150 00 08-551 150 58 info@plastman.se
Pool & Fritid AB 08-410 148 38  info@pool-fritid.se
Pool & Spa Butiken i LundÅttaformade, runda, ovala, rektangulära pooler , tillbehör, spabad, pooltak 046-30 30 35  info@poolbutikenilund.com
Pool Guard Inc ABPoolskydd 08-580 258 10 08-580 258 30 info@poolguard.se
Pool Store SverigeSwimmingpool, pooltillbehör 08-511 759 10  info@poolstore.se
Pool-Master AB 040-15 26 06 040-15 31 60  
Pooldesign Stockholm ABPooltillbehör 08-594 201 00  christer@pooldesign.se
PoolhajenSkypool, Astrapool, Pahlens 013-10 31 25 013-10 31 25 info@poolhajen.se
PoolHuset i Östergötland ABKundanpassade pooler, poolpaket 011-10 45 58 011-18 52 27 info@poolhuset.se
PoolKungen ABSwimmingpooler, spa bad 031-91 98 00 031-91 98 55 info@poolkungen.se
Poolnet AB 0413-203 50  poolnet@poolnet.se
Poolspecialisterna BN Bygg ABHappy-pool 021-660 55 021-607 04 info@poolis.se
PoolStar 040-15 54 88 040-36 92 60 poolstar@telia.com
PoolteamLuxlama pooler, Albixon pooltak, Passion spabad 040-631 11 20  info@poolteam.se
Pooltorget ABpooler, pooltäckningar, utespa 08-86 15 00  info@eureka-sweden.se
PrimaStar ABÄven sandfilter, solfångare, värmepumpar 042-15 82 00  pooler@primastar.nu
Rubinpool ABPooler, ovanmarkspooler 042-22 55 59 042-22 55 59 info@rubinpool.se
Scandinavian Pool AB 019-24 40 60 019-24 40 65 info@scandinavianpool.se
Softub i Sverige AB 0171-15 25 30  info@softub.se
Spa o Bad i Sverige ABPooler, glasfiberpooler, spabad, simspa, utespa, pooltak, pooltillbehör 0413-55 05 05 0413-55 03 82 info@spaobad.com
SpaDealers +358 102 395 600  info@spadealers.se
SteelPool Sweden ABRostfria simbassänger 016-14 99 30 016-14 07 30  
Svenska Poolfabriken ABSwimmingpooler 0920-20 34 70 0920-179 10 info@svenskapoolfabriken.com
Svenska Pooltak ABPooltak 031-760 66 50  info@svenskapooltak.se
SwebadWiner spabad 011-17 33 54  info@swebad.se
Söderro GårdMilano, Elba, Toscana softub, PP-pooler, inomhus spa, utomhus spa 073-243 20 93  info@soderrogard.se
Teges Swimmingpools AB 019-58 58 90  teges@jerndahl.se
Termatec Skandinavien ABSkjutbara pooltak, pooltillbehör 042-400 48 60  post@termatec.se
Terra-Plast i Sala ABLuftkuddefilm 0224-211 09   
Trans-Mekano AB 08-89 41 20 08-89 41 22  
Zabra, Målerås Mekaniska ABZabra pooltäckningar, poolhus 0481-314 44 0481-314 40 info@zabra.se


© LantbruksNet Sverige AB
redaktion@lantbruksnet.se • Tel 0581-155 50 • Fax 0581-144 00