© LantbruksNet Sverige AB

Maskinhandlare Söder
Företagsnamn Märke/Modell Telefon Fax E-post
Agroma Agro Maskiner Syd AB 046-25 92 70  info@agroma.se
Alingsås Traktor AB 0322-185 87 0322-185 87  
Andersons Maskin AB, Anders 0370-931 80 0370-932 32  
Andrésen Maskin AB 0522-999 50 0522-999 51 info@andresenmaskin.se
Arbro Maskin AB 044-730 97 044-730 87  
Axima 0514-107 49 0514-107 48  
Axima Entreprenad 031-340 28 00 031-340 28 14 info@axima.se
B Larssons Maskin & Traktor AB 0498-507 15 0498-500 95 info@larssonsmaskin.nu
Backlunds Maskinaffär AB, K A 0322-837 50 0322-837 59 info@backlunds-maskin.se
Balstorp Maskiner AB 044-781 44 50 044-10 64 20 info@balstorp.se
Beck Maskin Sverige ABBeck Maskin Sverige AB 08-500 741 74 08-500 741 75 info@beckmaskin.se
Bemo Bil & Traktor AB 0520-44 19 19 0520-44 19 20  
Bengts Import 0451-550 16 0451-550 87 info@bengts.com
Berggren Maskiner AB 046-73 09 00 046-73 35 72 info@berggrenmaskiner.se
Bjäre Maskin 0431-45 08 20 0431-45 00 16  
Bo Lennings Maskin AB 0380-450 05 0380-452 32  
Bohus-Traktor AB 0524-407 45 0524-421 77  
Carl Nilsson AB 0476-150 60 0476-152 22  
Cedergrens Mek Verkstad AB 0498-24 17 20 0498-24 14 20 reservdelar@cedergrens.se
Champion Danmark A/S +45 745 605 34 +45 745 605 37 mail@championdenmark.dk
Dala Bil & Traktorverkstad AB 0413-322 90 0413-320 96  
Ericsons Maskiner, Jarl 0472-26 01 48 0472-26 13 48  
Erwegårds Maskinaffär 0322-62 01 71 0322-62 01 97  
Frödinge Maskiner AB Gamleby 0493-121 60 0493-126 01  
Frödinge-Maskiner AB Vimmerby 0492-402 20 0492-403 32  
GHs Traktor-City 0142-217 00 0142-200 56 info@ghstraktorcity.se
Gillholms Maskiner AB 0303-22 10 10 0303-24 92 10 info@gillholms.se
GJ Maskin AB 0515-77 78 00 0515-77 78 15 gj@gjmaskin.se
Gotlands Maskin 0498-40 41 00 0498-40 41 15  
Grosshandlarn Surplus AB 073-068 84 01  leif.grefalk@grossh.se
Grödinge Bil & Motor AB 08-530 251 25 08-530 255 06 info@grodinge.nu
Gunnars Maskiner AB 0515-831 00  info@gunnarsmaskiner.se
Gunnars Maskiner AB Vara 0512-241 00 0512-241 04  
Gunnarssons Maskin AB 0371-203 04 0371-206 30 roger.g@gunnarssons-maskin.se
Gårdsmaskiner ABDeutz Fahr traktorer, tröskor 042-510 90  info@gardsmaskiner.com
Gärsnäsaktiebolaget 0414-500 09 0414-506 69  
Hjordbruksmaskiner AJ AB 036-30 82 72 036-30 82 73  
Hüllert Maskin 0512-30 00 30 0512-336 40 info@hullert.se
Ind.prod G Samuselson AB 0321-310 68 0321-314 33  
Jakobs Maskin ABWoodland Mills, Bala Agri vedmaskiner, Nordicc sand- och saltspridare, Norje skopor, Weimer griplastavagnar, Lennartsfors Hjulhästen, Järnhästen 033-196 000  info@jakobsmaskin.se
JC Teknik ABSame, Patu, Mchale, Bergmann, Agromec, Veto, FH teleskoplastare 0430-507 00 0430-507 00 info@jcteknik.se
JCL MaskinJohn deere, Massey Ferguson, JCB och Manitou lastare 073-385 38 65  info@jclsweden.se
KL Maskin AB 0510-270 80 0510-226 27  
Knickarps Bil o Traktor AB 0411-711 50 0411-711 20  
Kågeröds Motorservice 0418-830 30 0418-809 59  
L & B Miljöteknik +45 296 515 20   
L Rasmusson Maskin AB 0431-43 32 15 0431-43 30 50 info@lrma.nu
Lantmännen Maskin AB 0771-38 64 00   
Lejondalens EntreprenadYanmar, Bobcat, Kubota, Komatsu, Volvo 033-28 11 78  lejondalen@msn.com
Ljungs Traktorförmedling AB 033-26 40 00 033-26 40 11 info@ljungstraktor.se
Lundgrens Maskineri Ystad AB 0411-170 25 0411-135 02  
Lundholms Maskinaffär AB 0435-304 01 0435-352 00  
Mariestads Maskin & Energi AB 0501-195 80 0501-167 76 anette@mariestadsmaskin.se
Maskin & Traktor AB 0472-122 70 0472-141 10  
Maskinbolaget i Mörrum AB 0454-505 76 0454-502 93  
Maskincentrum i Bockara AB 0491-522 10 0491-522 71  
Maskingruppen AB 0346-71 54 00 0346-71 54 09 info@maskingruppen.com
Maskingruppen AB Staffanstorp 046-20 52 70 046 - 20 52 79 sven@mgab.nu
Maskingruppen i Ängelholm AB 0431-41 56 00 0431-41 56 19 info@maskingruppen.com
Maskinservice, Firma 0512-504 82 0512-502 04  
MLM i Tråvad AB 0512-205 09 0512-205 09 mlm.bigd@telia.com
Mötesbron MaskinBeg lantbruksmaskiner 033-24 03 22  alex@buurt.se
Nya Bil o Smide HB 0480-500 19 0480-500 19  
O Maskin Tomelilla AB 0417-125 05 0417-51 18 50  
Olofssons Traktorservice AB 031-92 54 80 031-92 58 40  
OP Maskiner AB 044-20 76 00 044-20 76 05 info@opmaskiner.se
RC-Maskiner AB 0140-180 45 0140-560 38 info@rc-maskiner.se
Reekie Sverige AB 044-22 70 09   
Robsarve HB 0498-24 04 20 0498-24 04 20  
Rolf Svensson Eftr AB 035-21 81 75 035-21 11 46  
Rondellen Maskin AB 0320-45 09 98  samuel@rondellenmaskin.se
Rosenqvist Maskin AB 036-32 73 00 036-32 73 26 rmab@rosenqvistmaskin.se
Sebro Maskin AB 0410-270 36 0410-272 53  
SEMAB Skandinaviska Entreprenadmaskiner ABHolms, Drivex, Tellefsdal, Mowit, Engcon, SMP, SB, RF 08-560 332 22  info@semab.org
Skaraborgs Lantbrukscenter AB 0500-48 31 45 0500-41 86 54  
Smålands Traktor AB 0480-44 45 50 0480-44 45 85  
Staffans Maskin ABZetor, Atlas, Hyundai, Liugong 0320-840 58  info@staffansmaskin.se
Storegårds Bil & Maskin ABNytt och beg 0431-43 40 59 0431-43 41 09 storegardsbil@telia.com
Sundahls Maskinaffär AB 0470-74 40 10 0470-74 40 19 forsaljning@sundahls.se
Tjust Olje o Maskinhandel 0493-600 56   
Tjörnarps Smide AB 0451-690 10 0451-690 11  
Torsviks Maskin AB 036-10 01 40 036-10 08 74 sp@torsviksmaskin.se
Traktorbolaget i Hässleholm AB 0451-140 75 0451-418 60  
Traktorservice Varberg AB 0340-61 19 90 0340-69 06 25  
TraktortemaIseki, Kubota, Yanmar Mitsubishi kompakttraktorer, Cochet SA frontlastare och grävaggregat, Kina klippaggregat och jordfräs 070-550 37 83  erik.tornqvist@traktortema.se
Trä o Maskin 0479-911 36   
Ulfs Gårdservice 0435-204 65 0435-252 45  
Veddige Bil & Traktor AB 0340-63 99 50 0340-63 99 68  
VM Svets & Mekaniska AB 0320-157 90 0320-157 91 info@vmsvets.se
VMD Forest Machinery ABBeg skogsmaskiner, reservdelar 0303-914 11 0303-939 10 info@vmd.se
Wallins Traktor ABKubota 0415-130 40 0415-149 90  
Wiklund Trading International AB 0418-43 30 30 0418-43 35 96 henrik@wiklundtrading.com
Åhmans Traktorcentrum AB 013-29 87 40 013-29 79 64  
Åhmans Traktorcentrum AB, 0142-410 10 0142-427 66  
Åkerlunds Bil & Traktor AB 033-25 01 58 033-25 00 50 info@akerlunds.se
Årröds Traktor & Maskin AB 0415-221 90 0415-222 85 info@arrodstraktor.se
Östra Sönnarslöv Traktorserv. 044-33 10 87 044-33 12 70  


© LantbruksNet Sverige AB
redaktion@lantbruksnet.se • Tel 0581-155 50 • Fax 0581-144 00